Holistyczne masaże

Terapia holistyczna jest formą leczenia, która w sposób kompleksowy koncentruje się na powrocie do zdrowia skupiając się na całym człowieku, a nie tylko na oczywistych objawach. Całościowe podejście do terapii zagłębia się w złożoną naturę schorzeń manifestujących się zarówno w ciele, jak i umyśle. Całościowe podejście do leczenia jest odpowiedzią na to, co niektórzy postrzegają jako bardziej reakcyjne podejście do zdrowia – tendencję do leczenia jedynie objawów, zamiast znajdowania i leczenia pierwotnej przyczyny lub zajmowania się zbiegiem wielu czynników.
Na przykład, ktoś z chronicznym bólem może przyjść do holistycznego terapeuty, aby zbadać możliwe psychologiczne źródła ich cierpienia. Stres i niepokój mogą przyczyniać się do przewlekłego bólu, a jeśli źródłem tego stresu jest kwestia emocjonalna lub uraz z przeszłości, radzenie sobie z nim może w pewnym stopniu złagodzić przewlekły.
Należy pamiętać, że terapia holistyczna niekoniecznie pomija medycynę zachodnią; może ona oznaczać włączenie technik komplementarnych. Podczas gdy lekarstwa mogą być rzeczywiście częścią leczenia danej osoby, holistyczne podejście może obejmować inne sposoby leczenia, takie jak terapia poznawczo-behawioralna w celu rozwiązania nierozwiązanych problemów i czynników wyzwalających, techniki relaksacyjne, czy masaż.

W naszym gabinecie stosujemy następujące terapie holistyczne:

Jest delikatną i nieinwazyjną formą terapii manualnej wywodzącej się z osteopatii. Jest to terapia holistyczna. Polega na zastosowaniu delikatnej manipulacji w obrębie czaszki,kości krzyżowej i kręgosłupa. Terapeuta nie wykorzystuje dużej siły nacisku. Niewielka manipulacja to siła rzędu kilku gramów ,pozwala to zrównoważyć nieprawidłowe napięcia zapisane w szkielecie ,mięśniach stawach i powięziach. Dzięki temu terapia jest bardzo bezpieczna ,a zarazem skuteczna. Może być stosowana u osób w każdym wieku. Według osteopatycznej filozofii, kiedy układ mięśniowo- szkieletowy jest w stanie dysfunkcji to zaburza funkcjonowanie układu krążenia, limfatycznego czy układu nerwowego. Leczenie to, ma na celu przywrócenie ciała do stanu równowagi, tak, ze może nastąpić mechanizm samoregulacji,samo naprawy.

Japoński Cosmolifting Twarzy

Mimika twarzy, stres, zanieczyszczenie środowiska i współczesne życie z biegiem lat przyczyniają się do starzenia się, co powoduje, że mięśnie na twarzy tracą elastyczność. . . Japoński Cosmo Lifting jest rozwiązaniem! Ten masaż twarzy jest dość intensywnym zabiegiem manualnym dającym duży efekt liftingujący -podnosi i wzmacnia strukturę twarzy oraz wyraźnie polepsza cerę i koloryt skóry poprzez zwiększenie przepływu krwi, czy naturalne zwiększenie produkcji kolagenu i elastyny

Korzyści z japońskiego Cosmo Lifting można szybko zauważyć i są one imponujące. Metoda ta pozwala również na uzyskanie cudownie relaksującego zabiegu, a także na zrównoważeniu napięć w całym organizmie. W zależności od potrzeb i upodobań klientów do japońskiej kuracji Cosmo Lifting Treatment mogą być stosowane olejki, kremy lub aromaterapia. Niesamowite rezultaty, - w ciągu kilku zabiegów skóra wydaje się odmłodzona, a zmarszczki ulegają drastycznej redukcji bez konieczności bolesnej operacji.

Korzyści płynące z zabiegu Cosmo Lifting:
• Odmłodzenie twarzy
• Zmniejsza zmarszczki głębokie
• Poprawia koloryt skóry i mięśni
• Odświeża skórę
• Eliminuje toksyny
• Równoważy funkcje organizmu
• Relaks ciała

Bazuje na zjawisku łuku odruchowego. Podobnie jak na dłoniach i stopach również na głowie znajdują się punkty i obszary, które poprzez układ nerwowy są połączone z odpowiednimi narządami czy też układami organizmu.
Delikatny zabieg terapii neuro-odruchowej twarzy bodźcuje mózg, pobudza procesy samoregulacji i samoleczenia. Reguluje energetykę organizmu. Poprawia działanie układu immunologicznego, hormonalnego i nerwowego. Zabieg jest bardzo przyjemny, wycisza i odpręża.
Dobroczynny wpływ na centralny układ nerwowy sprawia, że zaawansowana terapia neuro-odruchowa twarzy jest rekomendowana w rehabilitacji: schorzeń neurologicznych różnego pochodzenia. Pomaga w stanach depresyjnych i lękowych, bezsenności. Refleksologia twarzy to technika bardzo bezpieczna. Bardzo niewiele jest przeciwwskazań do jej wykonywania, są to stany zapalne i krwawienia w obrębie twarzy. Zaleca się serie zabiegów w tygodniowych odstępach, ale w przypadku uszkodzeń mózgu i rdzenia kręgowego masaże wykonuje się nawet codziennie.
Zabiegi terapii neuro-odruchowej twarzy pomagają m.in. w terapii: bólu różnego pochodzenia, choroby Parkinsona, depresji, migreny, neuralgii, osteoporozy, otyłości, paraliżu, parestezji, schorzeń narządów słuchu i wzroku, stwardnienia rozsianego (SM), zaburzeń krążenia, zaburzeń pracy tarczycy, zespołu napięcia przedmiesiączkowego (PMS), zespołu przewlekłego zmęczenia. Specjalne techniki na twarzy są stosowane w terapii niepłodności, w pracy z kobietami w ciąży oraz przy porodzie.

Your content goes here. Edit or remove this text inline or in the module Content settings. You can also style every aspect of this content in the module Design settings and even apply custom CSS to this text in the module Advanced settings.

Fizjoterapia stomatologiczna

Terapia czaszkowo-krzyżowa

Osteopatia

Terapia wad postawy

Fizjoterapia narządów ruchu

Fizykoterapia

Share This